abc news

 
 

Mjekët e urgjences kirurgjikale QSUT: Kemi ngarkese ekstreme | ABC News Albania

Mjekët e urgjences kirurgjikale QSUT: Kemi ngarkese ekstreme | ABC News Albania

Mjekët e shërbimit të Urgjencës Kirurgjikale në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza”, presin përgjysmim të fluksit të pacientëve me transferimin e të sëmurëve nga Tirana dhe rrethet një herë në javë, drejt ish Sanatoriumit. Kjo sipas tyre pritet të sjellë dhe rritje të cilësisë së shërbimit ndaj të sëmurëve. Me rreth 140 vizita dhe 13 operacione çdo 24 orë përballen mjekët në urgjencën kirurgjikale në Qendren Spitalore “Nënë Tereza” në Tiranë. Ngarkesen bluzat e bardha e konsiderojnë ekstreme madje pranojnë se cënon edhe shërbimin ndaj pacientëve. Muzafer Kaçi, Shef i pavionitRead More


Beyonce National Anthem at Presidential Inauguration Ceremony 2013 | ABC News

Beyonce National Anthem at Presidential Inauguration Ceremony 2013 | ABC News

Beyonce performs the national anthem at President Barrack Obama’s Presidential Inauguration. The singer heats up Washington with performance of “Star-Spangled Banner.” SUBSCRIBE for the latest news and updates from ABC News ► http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=abcnews To read the full story and others, visit http://www.abcnews.com Watch more news stories from ABC News! State of the Union Address 2015 ► https://www.youtube.com/watch?v=6WFTxVoAylY&list=PLQOa26lW-uI8KjajUHpPS13coBgjFuzqI Similar headlines from ABC News ► https://www.youtube.com/watch?v=we333Q-VS80&list=PLQOa26lW-uI9C-A4y3bdC9ri4pDFzwe57 –To read the full story and others, visit http://www.abcnews.com Follow ABC News across the web! Facebook: http://www.facebook.com/abcnews Twitter: http://twitter.com/ABC Instagram: https://instagram.com/ABCNews/ Watch the news as itRead More


Rama: Europa nuk ka vendosur asnje kusht | ABC News Albania

Rama: Europa nuk ka vendosur asnje kusht | ABC News Albania

13 kushtet e vendosura nga Evropa për çeljen e negociatave të Shqipërisë interpretohen gabim nga opozita, sipas kryeministrit Edi Rama. Në një takim me strukturat e integrimit në Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme, kreu i qeverisë sqaroi se bëhet fjalë jo për kushte, por për përputhshmëri të shtetit shqiptar me vendet anëtare të Bashkimit Evropian. “Mua më vjen për të qeshur, por edhe për të qarë kur dëgjoj që thuhet se Europa ka vënë 13 kushte, Europa ka vënë 12 kushte, Europa ka vënë 7 kushte. Europa nukRead More


Connecticut Shooting: Sandy Hook Elementary Teachers’ Reactions to Gunshots – ABC News

Connecticut Shooting: Sandy Hook Elementary Teachers' Reactions to Gunshots - ABC News

Amy Robach on how teachers hurried to save student’s lives. source todays world news – Connecticut Shooting: Sandy Hook Elementary Teachers’ Reactions to Gunshots – ABC News #worldnews #breakingnews #music #headlinenews USA Today News Headlines [su_feed url=”http://rssfeeds.usatoday.com/usatoday-NewsTopStories” limit=”20″] USA News Headlines [su_feed url=”http://rss.cnn.com/rss/cnn_us.rss” limit=”20″] ABC NEWS Headlines [su_feed url=”http://feeds.abcnews.com/abcnews/usheadlines” limit=”20″]


Ardit Collaku per turizmin | ABC News Albania

Ardit Collaku per turizmin | ABC News Albania

Drejtori i shoqatës së Unionit Turistik Shqiptar Ardit Çollaku i ftuar në studion e ABC News ka folur për zhvillimin e turizmit në vend vitet e fundit, por edhe problematikën. Sa i përket bashkëpunimit me institucionet vendore Çollaku tha se janë shkëmbyer mendime sa i përket sektorit ligjor, ndryshimit të vendimeve të këshillit të ministrave dhe disa ndryshime të tjera. Një prej dëgjesave sipas tij është edhe ulja e TVSH së këtyre bizneseve nga 20% në 6%. /abcnews.al source todays world news – Ardit Collaku per turizmin | ABC NewsRead More


Never-Before-Seen Outtakes of Robin Williams in ‘Aladdin’ | ABC News

Never-Before-Seen Outtakes of Robin Williams in 'Aladdin'  | ABC News

The cast from Disney’s “Aladdin” is celebrating the release of the 1992 classic on Blu-ray Disc, with new bonus outtakes from Robin Williams as Genie and more. SUBSCRIBE to ABC NEWS: https://www.youtube.com/ABCNews/ Watch More on http://abcnews.go.com/ LIKE ABC News on FACEBOOK https://www.facebook.com/abcnews FOLLOW ABC News on TWITTER: Tweets by ABC GOOD MORNING AMERICA’S HOMEPAGE: https://gma.yahoo.com/ source todays world news – Never-Before-Seen Outtakes of Robin Williams in ‘Aladdin’ | ABC News #worldnews #breakingnews #music #headlinenews USA Today News Headlines [su_feed url=”http://rssfeeds.usatoday.com/usatoday-NewsTopStories” limit=”20″] USA News Headlines [su_feed url=”http://rss.cnn.com/rss/cnn_us.rss” limit=”20″] ABC NEWS HeadlinesRead More


Mazhoranca – opozita 7 orë debat në Kuvend për negociatat | ABC News Albania

Mazhoranca – opozita 7 orë debat në Kuvend për negociatat | ABC News Albania

Debati parlamentar mbi përfundimet e mbledhjes së ministrave të jashtëm të Bashkimit Europian tregoi edhe njëherë leximin e ndryshëm që palët i bëjnë vendimit për negociatat me Shqipërinë. Për ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati, raporti i Komisionit Europian dhe ai i Këshillit konfirmojnë njëri tjetrin edhe pse i pari i rekomandonte të dytit hapjen e negociatave pa kushte, ndërsa për opozitën Shqipëria jo vetëm nuk ka datë për çeljen e negociatave, por as 2019-ta nuk  do sjellë lajme të mira për integrimin./abcnews.al source todays world news – Mazhoranca – opozitaRead More


Bruce Jenner’s Transition: Family Gets Emotional on KUWTK Special | Nightline | ABC News

Bruce Jenner's Transition: Family Gets Emotional on KUWTK Special | Nightline | ABC News

Jenner’s family continued to react in part two of “Keeping Up With the Kardashians: About Bruce” special. Bruce Jenner, now Caitlyn Jenner, sit down with ex -wife Kris Kardashian to reveal his decision to fully transition into, his authentic self, a woman. SUBSCRIBE for the latest news and updates from ABC News ► http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=abcnews To read the full story and others, visit http://www.abcnews.com Watch more news stories from ABC News! More From Nightline ► https://www.youtube.com/watch?v=grAzdv66pD4&list=PL31751769A1264A20 Follow Caitlyn Jenner’s Journey ► https://www.youtube.com/watch?v=JaqLG3myKUk&list=PLQOa26lW-uI-NtLxnjuLT5RcfoJH-Ff7z “Keeping Up With the Kardashians: About Bruce” premiered withRead More


Donald Trump’s Wife Melania on Their Marriage, His Campaign: Part 2 | ABC News

Donald Trump's Wife Melania on Their Marriage, His Campaign: Part 2 | ABC News

Melania Trump tells Barbara Walters she encouraged him to run and talks about what kind of First Lady she would be. — SUBSCRIBE to ABC NEWS: https://www.youtube.com/ABCNews/ Watch More on http://abcnews.go.com/ LIKE ABC News on FACEBOOK https://www.facebook.com/abcnews FOLLOW ABC News on TWITTER: Tweets by ABC GOOD MORNING AMERICA’S HOMEPAGE: https://gma.yahoo.com/ source todays world news – Donald Trump’s Wife Melania on Their Marriage, His Campaign: Part 2 | ABC News #worldnews #breakingnews #music #headlinenews USA Today News Headlines [su_feed url=”http://rssfeeds.usatoday.com/usatoday-NewsTopStories” limit=”20″] USA News Headlines [su_feed url=”http://rss.cnn.com/rss/cnn_us.rss” limit=”20″] ABC NEWS Headlines [su_feedRead More


World News Tonight 11-4-1980

World News Tonight 11-4-1980

From November 4th, 1980 ABC World News Tonight on Election day 1980 and the one year anniversary of the Iranian Hostage Crisis source todays world news – World News Tonight 11-4-1980 #worldnews #breakingnews #music #headlinenews USA Today News Headlines [su_feed url=”http://rssfeeds.usatoday.com/usatoday-NewsTopStories” limit=”20″] USA News Headlines [su_feed url=”http://rss.cnn.com/rss/cnn_us.rss” limit=”20″] ABC NEWS Headlines [su_feed url=”http://feeds.abcnews.com/abcnews/usheadlines” limit=”20″]